Csoportjaink
Gyöngyvirág női kar
Kórusunk 1974. októberében alakult 14 fővel, Torma István karnagy vezetésével. Első nyilvános szereplésünkre 1975. március 8-án, Nőnapon került sor. Nevünket az első egyenruhánk gyöngyvirág kitűzőjéről kaptuk, amit a mai napig megtartottunk.
Az első jelentős megmérettetést a Zeneakadémián rendezett Budapesti Kamarakórus Napokon való részvétel jelentette. Az itt elhangzott műsorért kórusunk a zsűri különdíját vehette át. Ezt követően sorra jöttek a jelentős sikereket hozó szereplések megyei és országos kórustalálkozókon, dalos ünnepeken, szakmai minősítőkön. 1979-ben a megyei kórustalálkozón nyújtott produkcióért ezüstminősítést kaptunk. Fennállásunk 10. évfordulóján a Művelődési Minisztérium kitüntetésben részesítette kórusunkat. 1984-ben Ausztriában, 1988-ban Németországban szerepeltünk. 1994-ben testvérvárosi kapcsolat jött létre Adony és a németországi Oedelsheim között. Az ott működő női karral nagyon jó a kapcsolatunk, többször szerepeltünk Oedelsheimben. Hangversenyeket adunk templomunkban, karácsonyi ünnepeken, városi rendezvényeken, kapcsolatot tartunk több kórussal is. 2004. augusztus 20-án Adony Város Önkormányzata “Adonyért” oklevelet adományozott kórusunknak, a város fejlődése érdekében végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréséért. 2005. március 5-én az Énekkarok Országos Minősítő hangversenyén a Nőikarok kategóriában ARANY fokozatot ért el.
Karvezetők:
Torma István
Székely István
Vásárhelyi Judit
Jankovicsné Ádám Judit
Horváth Péter
Tausz – Tóth Mariann
salina táncegyüttes
Az Adony Táncegyüttes 1974. évben alakult Wünsch László koreográfus alapításával, aki 31 évig vezette az együttest. Ebben az időszakban egyfajta kettős identitás alapján az együttes egyaránt őrizte az adonyi német nemzetiségi –és a Duna menti, mezőföldi tánckultúra hagyományait. Ezt az időszakot az extenzív fejlődés jellemezte, kialakultak hazai- és nemzetközi kapcsolatai, rendszeres résztvevője volt a csoport hazai- és külföldi fesztiváloknak; Franciaországban, Görögországban és sok helyütt Németországban. Wünsch László távozásával az addig egységes szakmai vezetésű táncegyüttes két különálló szakmai egységre szakadt.
A Salina Táncegyüttes Iker Józsefné vezetésével folytatta a munkát, aki nyolc éven át volt az együttes művészeti vezetője. 2016-ig két korosztályban utánpótlás csoport is működött, Aprók és Pendelyes néven. A határon túli magyarsággal is bővültek a csoport kapcsolatai; a Szilágy megyei Szilágycseh Berekenye Táncegyüttesével.
2017 – től a csoport művészeti vezetője Végső Miklós címzetes főiskolai docens, néptáncművész.
Nemzeti értékeink egyik legmeghatározóbb művészete néptáncművészet. Tánchagyományaink továbbörökítése, tánccsoportunk szívügye. A magyar tánc, akár a magyar nyelv sokszínű, változatos kultúrájának, hagyományainak táncban, zenében és viseletben való megjelenítését tekinti csoportunk fő feladatának, amely repertoárunkból jól körvonalazódik.